Przed kilkoma dniami ukazała się, wydana przez wydawnictwo Galaktyka, książka Davida Gogginsa „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”.

O Gogginsie mogłeś słyszeć, jeśli słuchasz podcastów Rafała Mazura z bloga zenjaskiniowca.pl. Goggins, to były komandos Navy SEALs i ultramaratończyk. Książka  opowiada o jego podróży od trudnego dzieciństwa, do stania się jedną z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych osób na świecie.

W pierwszych rozdziałach Goggins opisuje swoje dzieciństwo naznaczone ubóstwem, przemocą i uprzedzeniami. Bardzo szczerze dzieli się swoimi trudnościami z otyłością, analfabetyzmem i brakiem pewności siebie. Opowiada o marzeniu zaciągnięcia się do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz do Navy SEALs – elitarnej jednostki specjalnej, znanej z ekstremalnie ciężkiego szkolenia.

Nieugięta determinacja Gogginsa, by zostać komandosem Navy SEALs, stała się siłą napędową jego nieustannego dążenia do samodoskonalenia. Książka szczegółowo opisuje jego wyczerpującą podróż przez wymagające szkolenie SEALs, w trakcie którego musiał znosić trudności fizyczne, jak i psychiczne. Goggins ukazuje swoją niezłomną wolę i odmowę ulegania bólowi, demonstrując wytrzymałość psychiczną i umysłową potrzebną do osiągnięcia sukcesu.

Jednak historia Gogginsa nie kończy się na szkoleniu SEALs. Po opuszczeniu wojska rozpoczął przygodę z ekstremalnie trudnymi biegami ultramaratońskimi i triatlonami. Dzieli się swoimi doświadczeniami wychodzenia poza granice swojego ciała i umysłu, pokonując bariery zmęczenia, samodyscypliny i fizycznego bólu.

Przez całą książkę Goggins podkreśla znaczenie akceptowania dyskomfortu, wychodzenia poza strefę komfortu i rozwijania wytrzymałości psychicznej. Dzieli się technikami i zmianami myślenia, które pomogły mu pokonać przeciwności losu, zachęcając czytelników do skonfrontowania swoich własnych lęków i przyjęcia dyskomfortu jako ścieżki do osobistego rozwoju.

Wyzwania dla Ciebie

Na końcu każdego rozdziału Goggins ma dla Ciebie „Wyzwania”, które mają zmusić Cię do przekroczenia punktu, w którym zazwyczaj się zatrzymujesz, co sprawia, że książka staje się swoistym przewodnikiem do tego, jak osiągać rzeczy niemożliwe.

Historia Gogginsa opowiedziana w szczery sposób, tworzy autentyczny i łatwo zrozumiały przekaz. Nie unika też tematu porażki, która jego zdaniem jest koniecznym elementem procesu budowania siebie i osiągania wielkości.

Książka pokazuje, co możesz osiągnąć dzięki wytrwałości, determinacji i nieustępliwości. Jej atutem jest również styl pisania Gogginsa, jego język jest prosty, bezpośredni i autentyczny. Czytając masz wrażenie, jakby Goggins mówił bezpośrednio do Ciebie, dzieląc się swoimi najgłębszymi przemyśleniami i doświadczeniami. Książkę „Nic mnie nie złamie” polecam wszystkim, którzy pragną zmienić swoje życie, pokonać własne ograniczenia i osiągnąć sukces.

Podobne artykuły:

7 książek, które dadzą Ci kopa do działania

13 najlepszych podcastów z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego

Jak wydać swojego e-booka lub książkę drukowaną?

Sztuka pisania przyciągających tekstów

Czy każdy może wydać swoją książkę? Wydawnictwo a self-publishing