Czasami potrzebujemy inspiracji i dodatkowego impulsu, aby przystąpić do działania i robić to, co należy robić. Aby pomóc Ci zmotywować się do realizacji Twoich celów, polecam 7 książek, które sprawią, że ruszysz się z fotela i zaczniesz działać.

To książki, do których ja wracam co pewien czas, aby podejść do swoich wyzwań z nową energią i determinacją.

1. Reguła 10X – Grant Cardone

„Reguła 10X” autorstwa Granta Cardone to jedna z tych książek, do których wracam najczęściej. To pozycja dla tych, którzy dążą do osiągnięcia sukcesu, a w konsekwencji prawdziwego bogactwa w życiu. Autor przekonuje, że kluczem do osiągania nadzwyczajnych wyników jest dziesięciokrotne zwiększenie wysiłku i działań w porównaniu do tego, co robi większość ludzi.

Cardone zachęca do stawiania sobie celów, które wydają się niemożliwe do osiągnięcia i podjęcia dziesięciokrotnie większego zaangażowania i konsekwencji w działaniu, co może przynieść wyjątkowe rezultaty. To wyjątkowo inspirujący i praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć więcej w swoim życiu.

2. Nie tłumacz się, działaj! – Brian Tracy

„Nie tłumacz się, działaj!” to moim zdaniem jedna z najlepszych książek Briana Tracy, nauczyciela biznesu i mówcy motywacyjnego.
Książka daje olbrzymią inspirację do działania oraz do pokonywania przeszkód, które zwykle nas zatrzymują.

Tracy przedstawia praktyczne strategie, które pomagają osiągnąć cele, które sobie wyznaczymy, niezależnie od tego, czy są to cele osobiste czy zawodowe.

Autor zachęca czytelników do przejęcia kontroli nad swoim życiem i osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie.

3. Nieustępliwy – Tim Grover

„Nieustępliwy” to bestsellerowy poradnik autorstwa Tima Grovera, który przez wiele lat pracował jako trener osobisty dla wielu słynnych sportowców, w tym dla Michaela Jordana czy Kobe’ego Bryanta.

Książka ta skupia się na idei ciągłego doskonalenia siebie oraz na kształtowaniu mentalności zwycięzcy.
Grover przedstawia w niej swoje metody pracy oraz daje wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem, presją i porażkami.

Inspirująca lektura dla każdego, kto pragnie osiągnąć sukces w swojej dziedzinie, niezależnie od tego, czy jest to sport, biznes czy inna sfera życia.

Już jedno zdanie z tej książki może zmienić Twoje życie. „Nie myśl – działaj”.

4. Szybuj z orłami – Bill Newman

„Szybuj z orłami” to niewielka książeczka autorstwa Billa Newmana, który zachęca czytelników do odnalezienia w sobie siły i determinacji, aby osiągnąć sukces w życiu osobistym i zawodowym. Książka ta opiera się na porównaniu ludzi sukcesu do orłów – ptaków, które są symbolem siły i wolności.

Newman podkreśla, że kluczem do sukcesu jest zmiana sposobu myślenia i przekonanie siebie samego, że jesteśmy w stanie osiągnąć to, czego pragniemy. „Szybuj z orłami” to lektura dla każdego, kto pragnie zwiększyć swoją motywację i pewność siebie oraz osiągnąć sukces w swoim życiu.

5. Zrób to teraz! – Brian Tracy

Kolejna pozycja Briana Tracy w tym zestawieniu. Świetna książka naszpikowana konkretami.
„Zrób to teraz!” skupia się na zwiększaniu produktywności i skuteczności w działaniu. Książka ta zawiera praktyczne wskazówki i techniki, które pomagają zapanować nad stresem i lenistwem oraz skupić się na najważniejszych zadaniach.

Tracy przedstawia w niej także strategie organizacji czasu oraz radzenia sobie z rozpraszaczami uwagi. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie osiągnąć więcej w krótszym czasie oraz efektywniej wykorzystać swój potencjał.

6. Reguła 5 sekund Mel Robbins

„Reguła 5 sekund” to bestsellerowy poradnik autorstwa Mel Robbins, który skupia się na pokonywaniu wewnętrznych barier i przekraczaniu własnych ograniczeń. Książka ta opiera się na teorii, że ludzki mózg działa w taki sposób, że w ciągu pięciu sekund decydujemy, czy podejmujemy działanie, czy też nie.

Robbins demonstruje swoją strategię polegającą na odliczaniu od pięciu do jednego i natychmiastowym podejmowaniu działań, aby uniknąć produkowania wymówek i przeszkód które zazwyczaj prowadzą do zaniechania działań. Zasada jest niezwykle prosta: odliczasz 5, 4, 3, 2, 1 i zaczynasz działać – tak jak rakieta kosmiczna, która po zakończeniu odliczania wzlatuje w przestrzeń kosmiczną.

7. Zaryzykuj – zrób to! – Richard Branson

Na zakończenie książka autorstwa Richarda Bransona, jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców na świecie, który stworzył 400 firm. „Zaryzykuj – zrób to!” opowiada o jego własnym życiu oraz biznesowych osiągnięciach i porażkach.
Branson przedstawia w niej swoje podejście do biznesu, polegające na podejmowaniu ryzyka i innowacji, a także na traktowaniu niepowodzeń jako lekcji i sposobu na rozwój. To pozycja do przeczytania w jeden wieczór, pokazuje podejście Bransona do życia i biznesu. Masz tworzyć biznesy, zarabiać pieniądze, a przy tym dobrze się bawić.

Podobne artykuły:

7 genialnych książek dla copywriterów i pisarzy

Sztuka pisania przyciągających tekstów

Czy każdy może wydać swoją książkę? Wydawnictwo a self-publishing

Jak pracowali wielcy pisarze? Ich codzienne rytuały