Jeśli myślisz o inwestowaniu w nieruchomości potrzebna Ci będzie wiedza. Jednym ze źródeł, gdzie można tę wiedzę zdobyć są książki. W tym wpisie przedstawiam kilka pozycji, które moim zdaniem powinieneś przeczytać, jeśli poważnie myślisz o tym biznesie. To jest oczywiście mój subiektywny wybór, na rynku jest w tej chwili sporo pozycji dotyczącej tego tematu, również na tym blogu w dziale książki znajdziesz kilkanaście pozycji na ten temat. W tym wpisie jednak chciałbym Ci ułatwić wybór kilku pozycji, które warto przeczytać będąc na początku przygody z inwestowaniem w nieruchomości, czy też handlu nieruchomościami.

1. Jak inwestować w nieruchomości. Kompendium inwestora – Damian Kleczewski

Ta książka będzie świetną pozycją na początek przygody z nieruchomościami. Dowiesz się z niej, jakie są sposoby inwestowania w nieruchomości, jak szukać okazji inwestycyjnych, czy też na co zwracać uwagę podczas remontu. Autor zaprosił do współpracy ekspertów, którzy dzielą się na stronach książki wiedzą w tematach z zakresu nieruchomości, w których się specjalizują. Jest to więc praca zbiorowa i faktycznie kompendium wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości. Pozycja obowiązkowa.

2. Wszystko o FLIPACH 200 Pytań do Eksperta – Wojciech Orzechowski

Książkę Wojciecha Orzechowskiego polecam szczególnie tym, którzy myślą nie tyle o inwestowaniu w nieruchomości, ale raczej o handlu nieruchomościami, czyli tym, którzy chcą kupować mieszkania taniej, zazwyczaj do remontu, przeprowadzić remont i sprzedać mieszkanie z zyskiem. Podoba mi się formuła tej książki w formie pytań do eksperta. Ja tę pozycję przeczytałem będąc już po lekturze kilku innych książek, ale Wojciech Orzechowski dobrze uporządkował moją wcześniejszą wiedzę. To, że książka jest w formie pytań ułatwia też znalezienie konkretnego zagadnienia, które Cię w danym momencie interesuje.

3. SPRZEDAŻ. Jak sprzedać (prawie) wszystko (prawie) każdemu – Fredrik Eklund

Książkę Eklunda warto przeczytać bez względu na to czy zajmujesz się nieruchomościami czy też nie. Jeśli nauczysz się sprzedawać to poradzisz sobie w życiu. Książka jest napisana lekkim językiem i bardzo dobrze się ją czyta. Fredrik Eklund to jeden z najlepszych sprzedawców nieruchomości na świecie. Dowiesz się od niego dużo na temat wykorzystania mediów społecznościowych  w inwestowaniu w nieruchomości. Jest tez w niej sporo o negocjacjach czy też sztuce prezentowania mieszkań.

4. Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie – Katarzyna Gorzędowska, Jeremiasz Gorzędowski

Jednym z najważniejszych elementów inwestowania w nieruchomości jest odpowiednio przeprowadzony remont. Kasia i Jeremiasz Gorzędowscy wiedzą na ten temat wszystko. Inwestycja w tą książkę zwróci Ci się szybko, gdyż dzięki poradom w niej zawartym zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Dowiesz się z niej jak zaplanować remont, jak znaleźć ekipę remontową, jak wyliczyć koszty remontu, jak podnieść wartość mieszkania i dużo więcej.

5. Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości – Damian Kleczewski

To już druga książka Damiana Kleczewskiego w tym zestawieniu. Ta książka dopiero wpadła mi w ręce i jeszcze nie przeczytałem jej do końca, ale zdecydowałem się ją umieścić w tym zestawieniu, gdyż jest tu sporo praktycznych porad. Nie jest to pozycja tak obszerna, jak „Kompendium inwestora”, ale autor w bardzo zwięzły sposób omawia kolejne tematy, punktując najważniejsze elementy danego zagadnienia.

Te 5 pozycji w mojej opinii warto przeczytać rozpoczynając swoja przygodę z nieruchomościami. Pamiętaj jednak, żeby nie zafiksować się na czytaniu, bo jak mówi Ken McElroy:

Jedynym sposobem, abyś dowiedział się dużo o nieruchomościach, jest rozpoczęcie zajmowania się nimi.