Jeżeli przymierzasz się do założenia strony internetowej, chcesz sprzedawać swoje produkty i usługi przez Internet lub też może planujesz założenie bloga, staniesz przed koniecznością wyboru hostingu.

Najprościej mówiąc hosting to miejsce, gdzie Twoja strona będzie przechowywana. Innymi słowy dostawca usługi oddaje do Twojej dyspozycji przestrzeń dyskową oraz inne usługi oferowane przez serwerownię i dba o to, żeby wszystko działało jak trzeba. A więc o to, aby Twoja strona się nie wieszała, o ochronę danych osobowych Twoich klientów, a także o to, żebyś miał ciągły i niezawodny dostęp do swoich zasobów.

Firm oferujących usługi hostingowe jest coraz więcej, wybór więc może być sporym problemem, szczególnie jeśli nie masz bladego pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu.

Jeśli jednak poważnie traktujesz swoja działalność to w ogóle nie powinieneś brać pod uwagę ofert darmowych. Hosting to zbyt ważna sprawa, żeby ryzykować kłopoty. Wiele firm oferuje też ceny promocyjne przez pierwszy rok. Dowiedz się zawczasu, ile będzie Cię to kosztowało w kolejnych latach.

Ja miałem do czynienia z dwiema firmami hostingowymi. Zaczynałem na Home, u nich wykupiłem pierwszą domenę i kilka kolejnych i założyłem sklep internetowy.

O Home nie powiem złego słowa. W czasie, kiedy korzystałem z ich hostingu nie było większych problemów. Jednak po pewnym czasie zdecydowałem się przenieść wszystkie swoje usługi na Zenbox.

Jest to polska firma, która powstała w Częstochowie. Nazwa może sugerować, że mamy mieć spokojną głowę korzystając z ich usług, i tak właśnie jest. Obsługa klienta i wsparcie jest na niespotykanym wysokim poziomie, co przy takiej usłudze jak hosting jest skrajnie ważne.

Pierwszy artykuł na temat Zenboxa opublikowałem kilka lat temu, od tego czasu trochę się zmieniło, wzrosły także ceny, dlatego postanowiłem wcześniejszy tekst zaktualizować. Jedno się jednak nie zmieniło: po kilku latach przygody z Zenboxem nadal zdecydowanie polecam ich usługi.

Dlaczego właśnie Zenbox?

Najważniejszy powód wyboru Zenboxa, to wspomniana już wcześniej doskonała obsługa klienta i pomoc. Na zapytania odpowiadają błyskawicznie o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, często kiedy zwracałem się do nich z jakimś problemem, uzyskiwałem więcej niż oczekiwałem. Dostawałem nie tylko odpowiedź, ale potrafili wykonać za mnie pewne prace, na przykład związane ze strona internetową, które tak na prawdę nie należą do dostawcy hostingu.

Bardzo ważna jest też przejrzystość panelu administracyjnego. Bez problemu odnajdziemy odnośniki do zarządzania domenami, serwerem, pocztą, kopiami zapasowymi czy innymi zaawansowanymi opcjami. Mamy też dostęp do katalogu, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne aplikacje, czy to społecznościowe, czy dla systemów zarządzania treścią, a także dla biznesu i e-Commerce. Bez problemu zainstalujemy więc WordPressa i postawimy sklep internetowy. Robi się to intuicyjnie, ale nawet, gdybyśmy napotkali jakiś problem, szybko otrzymamy pomoc od mnichów z Zenboxa.

Zenbox ma również bardzo prosty i przejrzysty system rozliczeń. Płacisz za liczbę użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę. Jeśli nawet w Twoim serwisie pojawi się więcej osób niż przewiduje pakiet, który wykupiłeś, nie zablokują Ci strony, ani nie będą od razu krzyczeć o dopłatę. Wręcz przeciwnie – w bonusie masz podwojony pakiet odwiedzin.

Kolejna bardzo ważna sprawa to Backup, czyli kopia zapasowa. Większość firm wykonuje backup raz na dobę, a Zenbox co 6 godzin.

To co mi się jeszcze podoba w Zenboxie to prostota, lubię jak coś po prostu działa. Nie muszę mieć technicznej wiedzy o serwerach i hostingu, wystarczy kilka kliknięć i gotowe.

Co wcale nie znaczy, że ich oferta jest skierowana do amatorów, również profesjonaliści będą usatysfakcjonowani. Serwery Zenbox znajduje się w Data Center 2 firmy Beyond w Poznaniu, które jest najbezpieczniejszym Centrum Danych w Polsce, a także jednym z najbezpieczniejszych w Europie.

Jeśli więc stajecie przed koniecznością wyboru hostingu lub też zastanawiacie się nad zmianą dostawcy, to Zenbox mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

Pamiętajcie też, że macie 14 dni darmowego okresu testowego na sprawdzenia konta.

Aktualny cennik i wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie zenbox.pl.