Donald Trump osiągnął niewątpliwie wielki sukces, którego zwieńczeniem jest dzisiejszy wybór na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest miliarderem, chociaż nigdy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi na świecie. Za to żaden inny biznesmen – Bill Gates, Jeff Bezos, Larry Ellison czy nawet Steve Jobs nie zyskali takiej sławy jak Trump. Nikt z nich nie pojawiał się tak często na okładkach gazet jak on. Marka TRUMP umieszczana złotymi literami na samolotach, kasynach, wieżowcach i innych produktach najwyższej klasy, symbolizuje luksus i bogactwo. 96 procent Amerykanów zna nazwisko Donalda Trumpa – stało się one symbolem sukcesu.

Jego śmiałe dążenie do celu pomagało mu przez lata pokonywać wszelkie przeciwności i zawsze, mimo upadków wracał do gry z nowymi siłami.

Jego podstawowe zasady, którymi się kieruje to:

Nigdy się nie poddawaj

Zawsze działaj z pasją

Bądź zawsze skoncentrowany na celu

Nie trać impetu

Oto 10 wskazówek, które Donald ma dla Ciebie, a które pomogą Ci odnieść sukces. Wielokrotnie wspomina o nich wykładając w szkołach wyższych.

1. Nigdy się nie poddawaj!

Nie poprzestawaj na trwaniu w strefie komfortu. Samozadowolenie prowadzi donikąd.

2. Kieruj się pasją!

Jeżeli kochasz to, co robisz, nigdy nie będzie to przypominać pracy.

3. Bądź skoncentrowany!

Zadawaj sobie pytanie: „O czym powinienem pomyśleć w tej chwili?” Nie rozpraszaj się. Dzisiaj to bardzo ważna umiejętność.

4. Utrzymaj swój impet!

Bądź dobrym obserwatorem, dostosuj się do sytuacji i idź naprzód. Nie zwlekaj z działaniem.

5. Zobacz w sobie zwycięzcę!

To sprawi, że będziesz podążać we właściwym kierunku.

6. Bądź wytrwały!

Nieustępliwość może zdziałać cuda.

7. Bądź szczęśliwy!

Powiedzenie „im ciężej pracuję, tym jestem szczęśliwszy” jest nadal aktualne.

8. Uwierz w siebie!

Jeżeli Ty sam tego nie zrobisz, nikt inny też nie da rady. Pomyśl o sobie jak o jednoosobowej armii.

9. Pytaj siebie: „Czego nie udaje mi się dostrzec?”

Być może czeka na Ciebie wiele wspaniałych okazji, nawet jeżeli rzeczywistość nie jawi się tak wspaniale. Wielkie niepowodzenie może zamienić się w wielkie zwycięstwo.

10. Skupiaj się na rozwiązaniu, nie na problemie

Nigdy się nie poddawaj! Nigdy, nigdy, przenigdy się nie poddawaj.

Donald Trump z pewnością nigdy się nie poddaje, zawsze dąży do wyznaczonego sobie celu i rzadko przegrywa. Nie uznaje słowa „nie” i „niemożliwe”, jak mówi „każde wyzwanie albo przeszkoda, jakie napotkasz, to po prostu okazja w przebraniu”. Myśl twórczo, a dostrzeżesz tę okazję. Donald radzi też, żeby nauczyć się widzieć siebie na podium, bo choć nic nie przychodzi łatwo, musisz być uparty i cierpliwy. Ten upór pokazał w kampanii prezydenckiej. Życzyłem mu zwycięstwa, ale był taki moment, gdy zwątpiłem w to, że ma jakiekolwiek szanse. Wydawało się, szczególnie po przegranych – jak niektórzy oceniali – debatach, że wszystko już stracone. A jednak walczył do końca i znowu mu się udało, dokonał tego. Został 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych.