Kurier wieczór – Nowość na rynku usług kurierskich

Od dziś (5 października) sprzedawcy na Allegro mogą dodać do swoich ofert nową formę dostawy – Kurier wieczór.
Oferta została przygotowana wraz z firmą DHL. Ma ona zachęcić klientów, którzy rezygnują z wyboru przesyłki kurierskiej, ponieważ kurier przyjeżdża w niedogodnych godzinach, kiedy nikogo nie ma w domu.

Z badań preferencji klientów Allegro wynika, że ponad 60% kupujących chciałoby odbierać przesyłki wieczorem po pracy, w domu. Dlatego też aż 40% kupujących rezygnuje z przesyłki kurierskiej

Paczki będą doręczane w godzinach 18:00-22:00 w większych miastach, a na pozostałych terenach między 17:00-22:00. Cena za paczkę do 10 kg – 12,24 zł brutto. Możliwe jest także dostarczanie przesyłek do 20 i do 31,5 kg w nieznacznie droższej cenie.

Jest to niewątpliwie bardzo dobra oferta, tym bardziej, że DHL Parcel Polska dokonało daleko idącej integracji z Allegro, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki w zakładce „Moje Kupione”, a także dodatkowe, bezpłatne przekierowanie paczki, doręczenie do sąsiada.

Jednak firmy, które mają podpisane umowy z innymi firmami kurierskimi, raczej nie będą udostępniać tej opcji, choćby ze względu na minimum logistyczne, jakie jest wymagane w firmach kurierskich. Wprowadzenie nowej formy dostawy mogło by znacznie zmniejszyć liczbę wysyłanych paczek u swojego przewoźnika.

Ciekawe, czy inne firmy kurierskie pójdą śladem DHL i wprowadzą podobną usługę.

Similar Posts