Amazon w języku polskim, ale nie pod polską domeną

Dzisiaj Amazon udostępnił polską wersję swojego sklepu. Nie jest to jednak jeszcze wejście giganta e-commerce do Polski, którego wielu z niecierpliwością oczekuje.

Na razie udostępniona została polska wersja językowa serwisu Amazon.de. Aby ją aktywować, należy wejść na niemiecką stronę sklepu i przełączyć język za pomocą ikonki globusa, jak na zdjęciu.

amazon_de

Wystarczy to zrobić raz a nasz wybór zostanie zapamiętany. Przetłumaczone zostały nazwy produktów, ale opisy już nie. Sprawdziłem tylko kilka wybranych, opisy były po niemiecku. Nazwy produktów też nie wszystkie przetłumaczono, przeglądałem z ciekawości plecaki Samsonite i nie wszystkie były przetłumaczone.

Pasek nawigacji, koszyk oraz ścieżka zakupowa są w języku polskim. Strony informacyjne już nie wszystkie, jednak te najbardziej przydatne są po polsku. Niestety ceny są w Euro i to się pewnie nie zmieni. Jeśli zrobimy zakupy za minimum 39 Euro to mamy darmową wysyłkę do Polski.

Jeśli chodzi o usługę Amazon Prime to jest informacja, że jest ona dostępna tylko na terenie Austrii i Niemiec. Na pasku nawigacyjnym jest jednak zakładka „Wypróbuj Prime”, po kliknięciu można wypróbować usługę za darmo przez 30 dni, po upływie darmowego okresu próbnego opłata za korzystanie z programu wynosić będzie 49 EUR na rok i ta kwota zostanie automatycznie pobrana z naszej karty kredytowej. Członkostwo można anulować w dowolnym momencie w zakładce „Moje konto”.

Maile od Amazona otrzymywać będziemy w języku polskim. Mam konto na Amazon.com, tymi samymi danymi można zalogować się na Amazon.de. Po zalogowaniu otrzymałem maila.

amazon_de3_mail

Oprócz nawigacji i informacji o zamówieniach można też skorzystać z pomocy działu obsługi klienta w języku polskim, możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Większość zamówionych produktów otrzymamy w ciągu 1-2 dni roboczych, szczególnie tych, które znajdują się w polskich centrach logistycznych. Jeśli produkt znajduje się poza granicami naszego kraju wtedy będzie trzeba poczekać nieco dłużej, system sklepu poinformuje nas o terminie realizacji zamówienia.

Amazon zapewnia, że wciąż pracują nad ulepszaniem polskiej wersji językowej. Ma przybywać coraz więcej polskich opisów.

Polski jest trzecim językiem obcym, w jakim można korzystać ze strony amazon.de. W 2015 roku została uruchomiona wersja angielska, a od sierpnia 2016 dodano język holenderski.

Similar Posts